2SAR514PHZGT100
DigiKey Part Number
846-2SAR514PHZGT100TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-2SAR514PHZGT100CT-ND - Cut Tape (CT)
846-2SAR514PHZGT100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2SAR514PHZGT100
Description
TRANS PNP 80V 0.7A SOT-89
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar (BJT) Transistor PNP 80 V 700 mA 380MHz 500 mW Surface Mount SOT-89
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
120 @ 100mA, 3V
Mfr
Power - Max
500 mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Transition
380MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
150°C (TJ)
Transistor Type
Grade
Automotive
Current - Collector (Ic) (Max)
700 mA
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
80 V
Mounting Type
Surface Mount
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
400mV @ 15mA, 300mA