BD37B29FVM-CTR
DigiKey Part Number
846-BD37B29FVM-CTR-ND - Tape & Reel (TR)
846-BD37B29FVM-CTRCT-ND - Cut Tape (CT)
846-BD37B29FVM-CTRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BD37B29FVM-CTR
Description
VOLTAGE DETECTOR ICS WITH WATCHD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-MSOP
Category
Reset
Active High
Manufacturer
Rohm Semiconductor
Reset Timeout
5.5ms Minimum
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q100
Type
Voltage Detector
Mounting Type
Surface Mount
Number of Voltages Monitored
1
Package / Case
8-VSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
Voltage - Threshold
2.9V