TFZVTR39B
DigiKey Part Number
TFZVTR39BTR-ND - Tape & Reel (TR)
TFZVTR39BCT-ND - Cut Tape (CT)
TFZVTR39BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFZVTR39B
Description
DIODE ZENER 39V 500MW TUMD2M
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 39 V 500 mW ±3% Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TFZVTR39B Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
85 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 30 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
150°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±3%
Base Product Number
Power - Max
500 mW