UFZVTE-174.7B | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UFZVTE-174.7B |
Description | DIODE ZENER 4.7V 500MW UMD2 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 4.7 V 500 mW ±2.78% Surface Mount UMD2 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±2.78% | Supplier Device Package UMD2 |
Power - Max 500 mW |