25JZV100MDLP6.3X6.1
DigiKey Part Number
1189-25JZV100MDLP6.3X6.1TR-ND - Tape & Reel (TR)
1189-25JZV100MDLP6.3X6.1CT-ND - Cut Tape (CT)
1189-25JZV100MDLP6.3X6.1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25JZV100MDLP6.3X6.1
Description
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
25JZV100MDLP6.3X6.1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Mfr
Polarization
Polar
Series
Ratings
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Voltage - Rated
25 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C