CL03A104KQ3NNNH
DigiKey Part Number
1276-6439-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-6439-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-6439-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL03A104KQ3NNNH
Description
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0201
Detailed Description
0.1 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL03A104KQ3NNNH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)