CL21B104KCC5PNC
DigiKey Part Number
1276-2447-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-2447-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-2447-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B104KCC5PNC
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL21B104KCC5PNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)