CL21F105ZBFNNNE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CL21F105ZBFNNNE |
Description | CAP CER 1UF 50V Y5V 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CL21F105ZBFNNNE Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance -20%, +80% | Thickness (Max) 0.053" (1.35mm) |