CL32B226MOJVPNE
DigiKey Part Number
1276-CL32B226MOJVPNETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL32B226MOJVPNECT-ND - Cut Tape (CT)
1276-CL32B226MOJVPNEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B226MOJVPNE
Description
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Detailed Description
22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL32B226MOJVPNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)