CL32B476KQVVPNE
DigiKey Part Number
1276-CL32B476KQVVPNETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL32B476KQVVPNECT-ND - Cut Tape (CT)
1276-CL32B476KQVVPNEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B476KQVVPNE
Description
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
Detailed Description
47 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)