SO-0515-01-01-02(secondary)
SO-0515-01-01-02
DigiKey Part Number
SAM12870-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SO-0515-01-01-02
Description
ROUND STANDOFF #4-40 SS 5.15MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Standoff Threaded #4-40 Stainless Steel 0.203" (5.15mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SO-0515-01-01-02 Models
Category
Gender
Female, Force Fit
Mfr
Screw, Thread Size
Series
Diameter - Outside
0.250" (6.35mm) 1/4"
Packaging
Bag
Between Board Height
0.203" (5.15mm)