9W2TN48P1H001
DigiKey Part Number
1688-2475-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9W2TN48P1H001
Description
FAN IMP MTRZD 150X35MM 48VDC
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Motorized Impellers 48VDC Round - 150mm Dia Ball 135.0 CFM (3.78m³/min) 4 Wire Leads
Category
Power (Watts)
15.4 W
Mfr
RPM
Series
Termination
4 Wire Leads
Packaging
Box
Ingress Protection
Part Status
Active
Operating Temperature
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Voltage - Rated
Approval Agency
cURus, TUV
Size / Dimension
Round - 150mm Dia
Weight
0.86 lb (390.09 g)
Width
35.00mm
Current Rating (Amps)
0.320A
Air Flow
135.0 CFM (3.78m³/min)
Voltage Range
36 ~ 55.2VDC
Static Pressure
1.578 in H2O (393.1 Pa)