JDL26175
DigiKey Part Number
4008-JDL26175-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JDL26175
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 175A 600 V AC 250 V DC Toggle Chassis Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
JDL26175 Models
Category
Current Rating (Amps)
175A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V