JDL26225
JDL26225
DigiKey Part Number
4008-JDL26225-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JDL26225
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 225A 600 V AC 250 V DC Toggle Chassis Mount
EDA/CAD Models
JDL26225 Models
Category
Current Rating (Amps)
225A
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V