JGL36200T
DigiKey Part Number
4008-JGL36200T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JGL36200T
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 200A 600 V AC 500 V DC Toggle Chassis Mount
Category
Current Rating (Amps)
200A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
500 V