LAL26200
DigiKey Part Number
4008-LAL26200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LAL26200
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 200A 600 V AC 250 V DC Lever Chassis Mount
Category
Current Rating (Amps)
200A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V