LAL26250
DigiKey Part Number
4008-LAL26250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LAL26250
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 250A 600 V AC 250 V DC Lever Panel Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LAL26250 Models
Category
Current Rating (Amps)
250A
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V