LAL26300MB
DigiKey Part Number
4008-LAL26300MB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LAL26300MB
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 300A 600 V AC 250 V DC Lever Chassis Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LAL26300MB Models
Category
Current Rating (Amps)
300A
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V