LAL26400
DigiKey Part Number
4008-LAL26400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LAL26400
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 400A 600 V AC 250 V DC Lever Chassis Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LAL26400 Models
Category
Current Rating (Amps)
400A
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V