LTMR27EFM
DigiKey Part Number
4008-LTMR27EFM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTMR27EFM
Description
CONTROLLER ETERNET 1,35 27A 115
Detailed Description
Motor Starter 93.5 ~ 264VAC Supply 27A 100 ~ 240V Load
EDA/CAD Models
LTMR27EFM Models
Voltage - Load
100 ~ 240V
Current - Output
27A
Voltage - Supply
93.5 ~ 264VAC
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C