NSYCRN106250T
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN106250T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN106250T
Description
ENCLOSURE STL 39.37"L X 23.62"W
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Light Gray, Clear Cover/Door Hinged Door 39.370" L x 23.622" W (1000.00mm x 600.00mm) X 9.843" (250.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSYCRN106250T Models
Category
Height
9.843" (250.00mm)
Mfr
Area (L x W)
930in² (6000cm²)
Packaging
Bulk
Design
Hinged Door
Part Status
Active
Material
Container Type
Enclosure
Color
Light Gray, Clear Cover/Door
Size / Dimension
39.370" L x 23.622" W (1000.00mm x 600.00mm)