NSYCRN106300
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN106300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN106300
Description
ENCLOSURE STL 39.37"L X 23.62"W
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Light Gray Hinged Door 39.370" L x 23.622" W (1000.00mm x 600.00mm) X 11.811" (300.00mm)
EDA/CAD Models
NSYCRN106300 Models
Category
Height
11.811" (300.00mm)
Mfr
Area (L x W)
930in² (6000cm²)
Color
Light Gray
Size / Dimension
39.370" L x 23.622" W (1000.00mm x 600.00mm)