NSYCRN108250
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN108250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN108250
Description
ENCLOSURE STEEL 39.37"L X 31.5"W
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Light Gray Hinged Door 39.370" L x 31.496" W (1000.00mm x 800.00mm) X 9.843" (250.00mm)
EDA/CAD Models
NSYCRN108250 Models
Category
Height
9.843" (250.00mm)
Mfr
Area (L x W)
1240in² (8000cm²)
Color
Light Gray
Size / Dimension
39.370" L x 31.496" W (1000.00mm x 800.00mm)