NSYCRN54250P
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN54250P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN54250P
Description
ENCLOSURE STL 19.69"L X 15.75"W
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Light Gray Hinged Door 19.685" L x 15.748" W (500.00mm x 400.00mm) X 9.843" (250.00mm)
EDA/CAD Models
NSYCRN54250P Models
Category
Height
9.843" (250.00mm)
Mfr
Area (L x W)
310in² (2000cm²)
Color
Light Gray
Size / Dimension
19.685" L x 15.748" W (500.00mm x 400.00mm)