NSYCRN66300T
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN66300T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN66300T
Description
ENCLOSURE STL 23.62"L X 23.62"W
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Light Gray, Clear Cover/Door Hinged Door 23.622" L x 23.622" W (600.00mm x 600.00mm) X 11.811" (300.00mm)
EDA/CAD Models
NSYCRN66300T Models
Category
Height
11.811" (300.00mm)
Mfr
Area (L x W)
558in² (3600cm²)
Color
Light Gray, Clear Cover/Door
Size / Dimension
23.622" L x 23.622" W (600.00mm x 600.00mm)