NSYTBS292416HT
DigiKey Part Number
4008-NSYTBS292416HT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYTBS292416HT
Description
BOX ABS GRY /CL 11.46"L X 9.49"W
Detailed Description
Box Plastic, ABS Light Gray, Clear Cover/Door Cover Included 11.457" L x 9.488" W (291.00mm x 241.00mm) X 6.614" (168.00mm)
EDA/CAD Models
NSYTBS292416HT Models
Category
Area (L x W)
109in² (700cm²)
Color
Light Gray, Clear Cover/Door
Thickness
0.315" (8.00mm)
Size / Dimension
11.457" L x 9.488" W (291.00mm x 241.00mm)
Ratings
Height
6.614" (168.00mm)