NSYTRR24BL
DigiKey Part Number
4008-NSYTRR24BL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYTRR24BL
Description
SPRING TERMINAL, 4PTS, 2,5MM BLU
Detailed Description
Terminal Block Connector 4 Position Feed Through Blue
EDA/CAD Models
NSYTRR24BL Models
Category
Current - IEC
24 A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage - IEC
800V
Series
Current - UL
20 A
Packaging
Box
Voltage - UL
600V
Part Status
Active
Wire Gauge or Range - mm²
0.08-4mm²
Type
Feed Through
Color
Blue
Number of Positions
4
Material - Insulation
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Number of Levels
1
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Terminal - Width
5.0mm
Stripping Length
10mm