MV507-110V-CU
DigiKey Part Number
4106-MV507-110V-CU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MV507-110V-CU
Description
VOLTMETER 0-516VAC LCD PANEL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Voltmeter LCD - Blue Bar Graph Display Panel Mount
Category
Number of Characters Per Row
3
Manufacturer
Selec Controls USA Inc.
Voltage - Supply
110VAC
Packaging
Box
Panel Cutout Dimensions
Square - 46.50mm x 46.50mm
Part Status
Active
Mounting Type
Panel Mount
Type
Voltmeter
Termination Style
Screw Terminal
Measuring Type
Voltage
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Measuring Range
0 ~ 516VAC