VAF39A-110V-CU-ROHS | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4106-VAF39A-110V-CU-ROHS-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VAF39A-110V-CU-ROHS |
Description | AMMETER/VOLTMETER LED PANEL MNT |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Ammeter, Voltmeter LED - Red Characters Display Panel Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Display Characters - Height 0.580" (14.73mm) |
Manufacturer Selec Controls USA Inc. | Voltage - Supply 110VAC |
Series | Panel Cutout Dimensions Square - 91.50mm x 91.50mm |
Packaging Box | Mounting Type Panel Mount |
Part Status Active | Termination Style Screw Terminal |
Type Ammeter, Voltmeter | Ingress Protection IP51 - Dust Protected |
Measuring Type Current (3-Phase), Voltage | Operating Temperature -10°C ~ 55°C |