GNR30DHZ
DigiKey Part Number
646-1020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GNR30DHZ
Description
SSR RELAY SPST-NO 30A 48-600V
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Module
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 600 V
Series
Load Current
30 A
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C