SMAJ10CA
DigiKey Part Number
5399-SMAJ10CATR-ND - Tape & Reel (TR)
5399-SMAJ10CACT-ND - Cut Tape (CT)
5399-SMAJ10CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ10CA
Description
23.5A 400W 11.1V 17V 10VSMA(DO-2
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17V Clamp 23.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V