HZ1005K102TFB01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
1 kOhms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 250mA 1.25Ohm
HZ1005K102TFB01
DigiKey Part Number
3442-HZ1005K102TFB01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HZ1005K102TFB01
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
250mA
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
1.25Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)