MWSA1004S-820MT
DigiKey Part Number
3442-MWSA1004S-820MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
3442-MWSA1004S-820MTCT-ND - Cut Tape (CT)
3442-MWSA1004S-820MTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MWSA1004S-820MT
Description
FIXED IND 82UH 285 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 285mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MWSA1004S-820MT Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
285mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Drum Core, Wirewound
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Size / Dimension
0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Inductance
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Tolerance
±20%