T-WORK7000-160-160-2.0
DigiKey Part Number
3153-T-WORK7000-160-160-2.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T-WORK7000-160-160-2.0
Description
THERM PAD 160MMX160MM GRY/GRN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray, Green 160.00mm x 160.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Manufacturer
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Material
Silicone
Series
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Tray
Color
Gray, Green
Part Status
Active
Thermal Conductivity
11W/m-K
Usage
Thermally Conductive
Shelf Life
120 Months
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Shipment
Shape
Square
Storage/Refrigeration Temperature
Room Temperature
Outline
160.00mm x 160.00mm