T-WORK9000-80-80-0.5 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 3153-T-WORK9000-80-80-0.5-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T-WORK9000-80-80-0.5 |
Description | HIGH THERMAL CONDUCTIVE PAD, 80M |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Thermal Pad Brown 80.00mm x 80.00mm Square Tacky - Both Sides |
Datasheet | Datasheet |
Category | Thickness 0.020" (0.50mm) |
Manufacturer Shiu Li Technology Co., Ltd. | Material Silicone |
Series | Adhesive Tacky - Both Sides |
Packaging Tray | Color Brown |
Part Status Active | Thermal Conductivity 20W/m-K |
Usage Thermally Conductive | Shelf Life 120 Months |
Type Gap Filler Pad, Sheet | Shelf Life Start Date of Shipment |
Shape Square | Storage/Refrigeration Temperature Room Temperature |
Outline 80.00mm x 80.00mm |