F1A1-303018-220M
DigiKey Part Number
595-F1A1-303018-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1A1-303018-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1A1-303018-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1A1-303018-220M
Description
FIXED IND 22UH 450MA 975 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 975Ohm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F1A1-303018-220M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
300mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
975Ohm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)