F1A2-464615-150M
DigiKey Part Number
595-F1A2-464615-150MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1A2-464615-150MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1A2-464615-150MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1A2-464615-150M
Description
FIXED IND 15UH 850MA 325 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Wirewound Inductor 850 mA 325mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F1A2-464615-150M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
325mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)