F1B1-464615-2R2M
DigiKey Part Number
595-F1B1-464615-2R2MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1B1-464615-2R2MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1B1-464615-2R2MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1B1-464615-2R2M
Description
FIXED IND 2.2UH 1.95A 108 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.95 A 108Ohm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F1B1-464615-2R2M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
108Ohm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)