EFR32MG24A010F1536IM48-BR
DigiKey Part Number
336-EFR32MG24A010F1536IM48-BRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EFR32MG24A010F1536IM48-BR
Description
IC RF TXRX+MCU BLE 48QFN
Customer Reference
Detailed Description
IC RF TxRx + MCU Bluetooth Bluetooth v5.3 2.4GHz 48-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EFR32MG24A010F1536IM48-BR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Sensitivity
-94.8dBm
Mfr
Memory Size
1536kB Flash, 192kB RAM
Series
Serial Interfaces
ADC, GPIO, I2C, I2S, SPI, IrDA, UART
Packaging
Tape & Reel (TR)
GPIO
32
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.8V
Current - Receiving
4.4mA ~ 5.1mA
Current - Transmitting
5mA ~ 19.1mA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)