SIT3807AI-23-18NH-12.288000
DigiKey Part Number
1473-SIT3807AI-23-18NH-12.288000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3807AI-23-18NH-12.288000
Description
MEMS OSC XO 12.2880MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
12.288 MHz VCXO LVCMOS Oscillator 1.8V 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±200ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
31mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Supply
1.8V