SIT5358AN-FR-33VT-1.048570
DigiKey Part Number
1473-SIT5358AN-FR-33VT-1.048570-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5358AN-FR-33VT-1.048570
Description
MEMS OSC VCTCXO 1.04857MHZ LVCMO
Customer Reference
Detailed Description
1.04857 MHz VCTCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 10-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±50ppb
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±5.31ppm
Series
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
57mA
Package / Case
10-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
10-CQFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)
Voltage - Supply
3.3V