SIT5711AI-KW-33E-20.000000F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT5711AI-KW-33E-20.000000F |
Description | OSC LVCMOS 20.0MHZ |
Manufacturer Standard Lead Time | 30 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 MHz OCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±5ppb |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 10-SMD, No Lead |
Base Resonator | Supplier Device Package 10-SMD (9x7) |
Type | Size / Dimension 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.247" (6.28mm) |