SIT5711AI-KW-33E-20.000000X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
20 MHz OCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
SIT5711AI-KW-33E-20.000000X
DigiKey Part Number
1473-SIT5711AI-KW-33E-20.000000XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5711AI-KW-33E-20.000000X
Description
MEMS OSC OCXO 20MHZ 3.3V SMD
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.244" (6.19mm)