SIT8924BA-12-33E-33.333333
DigiKey Part Number
1473-SIT8924BA-12-33E-33.333333-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8924BA-12-33E-33.333333
Description
MEMS OSC XO 33.333333MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
33.333333 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
4-PQFN (2.5x2)
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)