SIT9102AI-243N25E200.00000Y
DigiKey Part Number
1473-1521-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-1521-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-1521-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9102AI-243N25E200.00000Y
Description
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
200 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT9102AI-243N25E200.00000Y Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
76mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
10µA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V