SIT9365AC-4E2-33E156.250000
DigiKey Part Number
1473-SIT9365AC-4E2-33E156.250000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9365AC-4E2-33E156.250000
Description
MEMS OSC XO 156.2500MHZ HCSL SMD
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Output
HCSL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-PQFV (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)