RNCF0201DTE715R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
715 Ohms ±0.5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF0201DTE715R
DigiKey Part Number
RNCF0201DTE715R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0201DTE715R
Description
RES SMD 715 OHM 0.5% 1/20W 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF0201DTE715R Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)