RNF12FTD499R
DigiKey Part Number
RNF12FTD499RTR-ND - Tape & Reel (TR)
RNF12FTD499RCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12FTD499R
Description
RES 499 OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
499 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNF12FTD499R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)