ESDALC14V2-1U2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESDALC14V2-1U2 |
Description | TVS DIODE 3VWM ST0201 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount 0201 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ESDALC14V2-1U2 Models |
Category | Power - Peak Pulse 30W |
Mfr | Power Line Protection No |
Series | Applications General Purpose |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Frequency 6pF @ 1MHz |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ) |
Type Zener | Mounting Type Surface Mount |
Unidirectional Channels 1 | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3V | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 14.2V | Base Product Number |