LDK715M33R
DigiKey Part Number
497-17847-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-17847-1-ND - Cut Tape (CT)
497-17847-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LDK715M33R
Description
IC REG LINEAR 3.3V 85MA SOT23-5
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 85mA SOT-23-5
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LDK715M33R Models
Category
Current - Output
Mfr
Current - Quiescent (Iq)
7 µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
8.5 µA
Part Status
Active
PSRR
57dB ~ 38dB (100kHz ~ 1kHz)
Output Configuration
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Output Type
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Number of Regulators
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Input (Max)
24V
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Supplier Device Package
SOT-23-5
Voltage Dropout (Max)
1V @ 85mA